Historia klubu


Ludowy Klub Sportowy FENIKS PESTA  powstał w 2000 roku. Od samego początku siedzibą klubu i miejscem treningów jest Gimnazjum Nr 3 w Stargardzie. Swoje sukcesy i coraz większą liczbą zawodników na kolejnych zajęciach Klub zawdzięcza przede wszystkim kadrze trenerskiej, której filarami są:

Mariusz Kucharczyk – były zawodnik i szkoleniowiec LKS Platan Borkowice, trener II klasy, nauczyciel wychowania fizycznego, dwukrotny (w latach 2011 i 2012) zwycięzca Plebiscytu na Gwiazdy Stargardzkiego Sportu.

Roksana Dobrodziej – była zawodniczka LKS Feniks, dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski (lata 2007 – 2009), nauczyciel wychowania fizycznego.

LKS Feniks Pesta prowadzi szkolenie dla przedszkolaków oraz uczniów szkół z terenu powiatu stargardzkiego:

1.Grupa dzieci w wieku 4-5 lat:

   zajęcia w formie gier i zabaw na macie zapaśniczej rozwijającej wszechstronnie organizm młodego człowieka.

2.Grupa dzieci w wieku 5-9 lat:

   zajęcia w formie zabawowej z elementami gier i zabaw, ćwiczeń gimnastycznych i elementów mini zapasów.

3.Grupa młodzików w wieku 10-14 lat:

   zajęcia z elementami gimnastyki, gier i zabaw, akrobatyki o rozszerzonym nacisku na naukę techniki zapaśniczej.

4.Grupa w wieku 14 lat i starsi:

   zajęcia gimnastyczne, gry, akrobatyka, typowo specjalistyczne szkolenia zapaśnicze.

Ciężka praca na treningach znajduje odzwierciedlenie w osiągnięciach członków Klubu na zawodach sportowych: Mistrzostw Świata, Europy, turniejach międzynarodowych i ogólnopolskich, a także na zawodach wojewódzkich i regionalnych. Przez 14 lat swojej działalności FENIKS PESTA wypracował wysoką pozycję w rankingach krajowych, potwierdzeniem jest 32 medale Mistrzostw Polski wywalczonych przez zawodników naszego Klubu oraz uznanie i nagrody przyznane Klubowi przez Ministra Sportu, Urząd Marszałkowski czy Prezydenta Miasta Stargard.

Oczywiście największą chlubą Klubu jest Katarzyna Mądrowska, ale równie wielką dumę i radość sprawiają nam medale, dyplomy i zwykłe rumieńce na twarzach wszystkich naszych zawodników.

FENIKS PESTA to nie tylko treningi, ale to również szkolenia w formie obozów i zgrupowań zapaśniczych podczas wakacji i ferii zimowych, zarówno dla członków Klubu jak i wszystkich naszych sympatyków spoza niego.